Jak działają filtry wody w mopach parowych?

W skład każdego mopa parowego wchodzi przynajmniej kilka elementów i części, które spełniają bardzo ważne role. Zadaniem filtrów wody jest jak sama nazwa wskazuje filtrowanie czyli oczyszczanie dostarczanej do zbiornika wody. Czyszczenie czystą wodą daje bowiem najlepsze rezultaty całego sprzątania stąd też urządzenie samodzielnie oczyszcza wodę. Działanie filtrów jest bardzo proste, a zostało to przedstawione poniżej.

Czysta woda to czyste powierzchnie

Sprzątanie powinno przynosić najlepsze i skuteczne rezultaty. Ze względu na to, że w mopach parowych nie wymaga się stosowania żadnych preparatów i środków czystości konieczne jest zadbanie o czystość wody. To właśnie ona przetwarzana jest w parę, która odpowiada za czyszczenie różnego rodzajów powierzchni. Aby takie sprzątanie nie pozostawiało po sobie smug, a wszelkie powierzchnie pozostawały lśniące i czyste konieczne jest zatem zastosowanie specjalistycznego filtra, który taką wodę oczyści. Produkty takie jak vac&steam filtr wody (Sklep Bissell) odpowiadają za oczyszczanie wody z minerałów i jonów, które wpływają na jej twardość. Stąd też powstająca para wodna w urządzeniu jest pozbawiona niekorzystnych związków.

Wymiana filtrów wody w mopach

Filtry wody znajdujące się w mopach parowych muszą być co jakiś czas wymieniane. Na szczęście producenci niektórych filtrów takich jak vac&steam filtr wody pomyśleli o tym, żeby jasno wskazać klientom, kiedy należy wymienić taki filtr. Otóż specjalne koraliki znajdujące się w filtrze zmieniają zabarwienie co daje sygnał, iż nadaje się on do wymiany. Proste.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *