Czy makijaż permanentny brwi jest bezpieczny?

Makijaż permanentny zdaje się być gwarancją, że będzie się naprawdę pięknie wyglądać przez cały dzień, bez względu na to, co robisz i gdzie się znajdujesz – ale czy coś tak cudownego może być bezpiecznym rozwiązaniem?

Bezpieczeństwo makijażu permanentnego brwi

Jeśli znajdziemy się w rękach wykwalifikowanej – będzie naprawdę bezpiecznie. Ale prawda jest taka, że polskie prawo nie jest w stanie nadążyć za rozwojem tej branży – stąd niestety w temacie makijażu permanentnego, jest zbyt wiele niewykwalifikowanych ludzi posługującymi się igłami i oferujących swoje usługi. Wtedy makijaż permanentny brwi czy też innej części twarzy może być naprawdę niebezpieczny.

Na czym polega fenomen tego makijażu?

Makijaż permanentny jest bardzo specyficznym typem makijażu. Zwykle kwalifikuje się go jako mikropigmentację, która jest bardzo podobna do tatuaży. Sednem tutaj jest zastosowanie igły celem umieszczenia pigmentu w skórze. Już od dawna zna się jego zastosowanie, ale przez długi czas ten rodzaj makijażu był stosowany w kontekście medycznym. Procedury są właściwie wtedy takie same, ale wykorzystywane do różnych celów. To, co się nie zmienia w obu przypadkach to konieczność korzystania z usług wykwalifikowanych osób, które wiedzą jak wykonać taki makijaż bezpiecznie i profesjonalnie. Reasumując, na takim makijażu po prostu nie powinno się, a nawet nie można oszczędzać!

News Reporter