Jakie buty narciarskie kupić?

Obowiązkowym elementem wyposażenia każdego narciarza są buty narciarskie. Bez nich nawet najlepszy narciarz na nartach nie da rady jeździć. Obecnie sklepy sportowe oferują szeroki wybór butów narciarskich. W związku z tym niedoświadczeni narciarze mogą mieć duży problem z ich wyborem. Na co zwracać uwagę kupując buty narciarskie?

Co ma znaczenie podczas wyboru butów narciarskich?

Dostępne w sprzedaży buty narciarskie różnią się między sobą. Kupując je, trzeba zwracać uwagę nie tylko na rozmiar. Pod uwagę należy wziąć:

  • sztywność butów;
  • kształt skorupy oraz cholewki.

Nie bez znaczenia jest styl jazdy, który preferujemy, a także posiadane umiejętności. Warto pamiętać, że inne buty narciarskie przeznaczone są dla mężczyzn, a inne dla kobiet. Jest to wynik różnic w budowie anatomicznej.

Jak sztywne powinny być buty narciarskie?

Podczas zakupu butów narciarskich nigdy nie należy pomijać ich twardości. Wartość tego parametru należy zawsze dobrać zarówno do umiejętności, które posiadamy, jak i budowy naszego ciała. Im lepiej jeździmy na nartach, tym sztywniejsze buty możemy wybrać. Dzięki temu będziemy zdecydowanie bardziej efektywnie przenosić siłę i moc na narty. Jeśli chodzi o budowę ciała, to buty narciarskie sztywne są odpowiednie dla narciarzy zbudowanych masywnie.

Czy styl jazdy wpływa na wybór butów narciarskich?

Styl narciarstwa, jaki uprawiamy zawsze trzeba uwzględnić podczas zakupu butów narciarskich. Jeśli preferujemy typową jazdę rekreacyjną na dobrze przygotowanych trasach, najlepiej postawić na buty elastyczne, które będą charakteryzowały się łatwością użycia. Przydatny okazuje się tryb chodzenia. Ci, którzy jeżdżą wyczynowy, ale preferują przygotowane trasy powinny wybrać nieco sztywniejsze buty. Ważne jest, aby miały wysoką i dobrze dopasowaną cholewkę.

Buty narciarskie nie są tanie. Dlatego warto kupić te, które idealnie odpowiadają indywidualnym potrzebom. Na szczęście dzisiaj oferta butów do jazdy na nartach jest tak szeroka, że każdy znajdzie model odpowiedni dla siebie.

News Reporter