Jakie błędy mogą być popełnione podczas montażu okien?

Montaż okien najrozsądniej jest powierzyć fachowcom. Warto postawić na renomowaną firmę o ugruntowanej pozycji na rynku. Mamy wtedy pewność, że montaż okien przebiegnie bez większych problemów. Jakich błędów muszą unikać ci, którzy decydują się na wykonywanie montażu okien?

Jak ważne jest odpowiednie zaplanowanie montażu okna?

Montaż okien należy rozpocząć od odpowiedniego jego zaplanowania. Przede wszystkim rozmieszczenie okien najlepiej jest wykonywać dopiero wtedy, kiedy wykonane zostaną takie prace, jak wylanie posadzki i położenie tynków. Okna dobrze jest osadzić przed wykonaniem prac ociepleniowych na zewnątrz domu. Koniecznie trzeba wcześniej zastanowić się czy zamierzamy montować rolety zewnętrzne. Pozwoli to na wykonanie montażu okien w sposób prawidłowy.

Jakiego przygotowania otworów okiennych wymaga prawidłowy montaż okien?

Aby montaż okien został wykonany prawidłowo, niezbędne jest przygotowanie otworów okiennych. Błędy na tym etapie prac zdarzają się stosunkowo często. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, aby fachowcy dokładnie wyrównali wszystkie nierówności. Niedopuszczalne jest, aby w otworach okiennych znajdowały się jakieś pęknięcia czy szczeliny. Dlaczego? Ich obecność może bowiem skutkować tym, że idealne przyklejenie folii uszczelniającej będzie niemożliwe. Ważne jest także, aby dolna krawędź otworu została odpowiednio wypoziomowana.

Czy można montować okna na brudnym podłożu?

Jednym z poważniejszych błędów, który można popełnić wykonując montaż okien jest nieoczyszczone podłożone. Bezpośrednio przed przystąpieniem do osadzenia okna należy dokładnie wyczyścić ościeża. Usunięte muszą zostać nie tylko duże fragmenty tynku, ale również pył. Jeśli fachowiec rozprowadzi piankę montażową na podłożu, które będzie brudne, trzeba liczyć się z tym, że nie będzie ona przylegać do niego w odpowiednim stopniu. W efekcie później mogą pojawiać się rozszczelnienia.

Montaż okien można oczywiście próbować wykonywać samodzielnie. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest jednak wybór ekipy solidnych fachowców.

News Reporter