Co brać pod uwagę, wybierając klej montażowy?

Klej montażowy to cieszący się dużą popularnością produkt, który pozwala na szybki i bezproblemowy montaż wielu elementów. Wbrew temu, co wydaje się wielu osobom nie każdy dostępny w sprzedaży klej montażowy jest produktem uniwersalnym. Dlatego przed wizytą w sklepie z materiałami budowlanymi warto wiedzieć co brać pod uwagę, aby wybrać najlepszy klej montażowy, który spełni swoją rolę.

Czy klej montażowy musi być dopasowany do rodzaju powierzchni?

Wiele klejów montażowych to produkty uniwersalne, jeśli chodzi o powierzchnię. Oznacza to, że ten sam klej można stosować do łączenia metalu, plastiku czy szkła. Nie można jednak zapominać, że producenci oferują również kleje specjalistyczne, które przeznaczone są do konkretnych materiałów. Przykładem takie kleju montażowego jest ten przeznaczony tylko i wyłącznie do styropianu. Nie tylko połączy on styropian, ale również nawet w minimalnym stopniu go nie uszkodzi.

Czy wielkość powierzchni powinna mieć wpływ na wybór kleju montażowego?

Wybierając klej montażowy, należy pamiętać, że inny będzie odpowiedni do niewielkiego obszaru, a inny wówczas, gdy planujemy nałożyć go na naprawdę dużą powierzchnię. W pierwszym przypadku odpowiedni będzie klej montażowy cyjanoakrylowy, a drugim sprawdzi się ten akrylowy.

Czy klej montażowy wpływa na estetykę miejsca aplikacji?

Nie zawsze klej montażowy aplikowany jest w miejsce, które ostatecznie będzie niewidoczne. Oznacza to, że nie zawsze sprawdzi się taki klej, który po wyschnięciu ma określony kolor. Jeśli szczególnie zależy nam na estetyce wykończenia, warto postawić na klej montażowy przezroczysty.

Jak dopasować klej montażowy do powierzchni, na której ma być aplikowany?

Tym, co należy wziąć pod uwagę jest przede wszystkim to, czy powierzchnia, na którą ma być aplikowany klej montażowy jest podatna na działanie wilgoci. Jeśli tak, zastosować można wyłącznie klej wodoodporny.

Kleje montażowe wykorzystywane są powszechnie. Sprawdzają się świetnie i znacznie ułatwiają łączenie różnych elementów wykonanych z rozmaitych materiałów.

News Reporter