Jak dbać o kota?

Posiadanie kota to oczywiście ogromna przyjemność, ale również szereg obowiązków. Powinien o tym pamiętać każdy, kto decyduje się dać pupilowi dom. Dbanie o kota, to zarówno pilnowanie odpowiedniej diety, wizyt u weterynarza, ale również zapewnianie rozrywek. Schodki dla kotów są świetnym wyborem, jeśli zależy nam na tym, aby nasz kot się nie nudził.

Jak odżywiać kota?

Każdy, kto stał się szczęśliwym posiadaczem kota powinien pamiętać, że w przypadku mruczków bardzo ważne jest regularne odżywianie. Kot nie może zbyt gwałtownie tracić wagi, nie może również zbyt długo pozostawać bez posiłku. Może to bowiem prowadzić do poważnych chorób, których wyleczenie będzie naprawdę trudne. Jeśli zależy nam na tym, aby kot był zdrowy, miał piękną sierść i energię, należy stawiać na karmę dobrej jakości. Nie powinna ona zawierać węglowodanów i wypełniaczy. Raczej nie powinno się karmić kota wyłącznie surowym mięsem. Taka dieta może prowadzić bowiem do powstania niedoborów witamin i składników mineralnych.

Jak zapewnić kotu rozrywkę?

Kot nie powinien się nudzić. Jeśli nie będzie miał co robić, zacznie po prostu dokuczać, drapać meble, dywany, zrzucać to, co znajduje się w zasięgu jego łapek. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić kotu odpowiednie zabawki. Świetnym wyborem są schodki dla kotów, które pozwalają pupilowi na obserwowanie otoczenia. Bardzo dobrze sprawdzają się również różnego rodzaju zabawki typu wędki, które wymagają jednak zaangażowania opiekuna. Tym samym takie zabawki przyczyniają się do budowania więzi pupila z opiekunem.

Jak często odwiedzać z kotem lekarza weterynarii?

Troska o pupila to również dbanie o jego stan zdrowia. Regularne wizyty u lekarza weterynarii powinny być czymś, o czym pamięta każdy właściciel kota. Specjaliści zalecają, aby odwiedzać z kotem lekarza weterynarii raz w roku. Chodzi jednak o wizyty kontrolne. Kiedy jednak zauważymy, że z pupilem dzieje się coś niedobrego, jest osowiały, traci na wadze, nie chce jeść, należy jak najszybciej udać się do specjalisty.

Kot – podobnie jak każde inne zwierzę – to obowiązek. Warto o tym pamiętać, decydując się na przygarnięcie pupila.

News Reporter