Gdzie naprawić zepsutą biżuterię?

Poza faktyczną wartością materialną, biżuteria ma dla kobiet bardzo często znaczenie sentymentalne. Stare pierścionki, czy kolczyki, potrafią budzić wiele pięknych wspomnień. Klasyczna biżuteria ze złota i srebra nigdy nie wychodzi z mody i można ją łączyć z różnymi stylami. Zdarza się jednak, że taka szlachetna biżuteria jest wykonana z bardzo delikatnych elementów, które można łatwo uszkodzić. Zerwany łańcuszek, czy uszkodzony kolczyk nie nadają się do noszenia, a samodzielnie ciężko jest dokonać naprawy. Do kogo można udać się, aby naprawić zniszczone elementy ulubionej biżuterii?

Profesjonalne usługi jubilerskie

Pierwszym miejscem, do którego należy się udać jest po prostu zakład jubilerski. W każdym mieście – mniejszym i większym, można znaleźć przynajmniej kilka miejsc, które świadczą usługi jubilerskie. Może być to złotnik, który nie tylko sprzedaje piękną, złotą biżuterię, ale również posiada odpowiednie kompetencje, wiedzę oraz sprzęt, aby topić złoto i dokonywać napraw. Niekiedy tego typu usługi oferowane są również w punktach, które jednocześnie zajmują się naprawą zegarków, czy dorabianiem kluczy. W takiej sytuacji należy jednak zachować ostrożność, ponieważ naprawa delikatnej biżuterii to bardzo precyzyjna praca, a pospiesznie naprawy mogą skutkować tym, że przedmiot nie będzie się prezentował tak pięknie, jak wcześniej.

Ile kosztuje naprawa biżuterii?

Zanim powierzymy złotnikowi naprawę zniszczonej biżuterii, zdecydowanie warto zapoznać się z jego aktualnym cennikiem. Każdy jubiler może bowiem zaproponować całkowicie inne stawki. Zwykle najkorzystniejszą cenę można uzyskać w niewielkim zakładzie jubilerskim, w którym usługi świadczy sam właściciel lub jego pracownik. Im większy salon jubilerski, tym wyższy czynsz i inne koszty, związane z jego prowadzeniem. Należy więc być również przygotowanym na nieco wyższą cenę. Na pewno biżuteria powinna zostać powierzona osobie, która posiada odpowiednie doświadczenie i profesjonalnie zajmuje się tego typu naprawami, ponieważ tylko ona gwarantuje najwyższą jakość usług.

News Reporter