Z czym można jeść nutellę?

Nutella – pyszny krem czekoladowy z orzechami włoskimi – to dla wielu osób prawdziwe wspomnienie dzieciństwa. Niejedna osoba z przyjemnością wspomina podjadanie nutelli prosto ze słoika. Zobaczmy jednak z czym można jeść nutellę, aby była jeszcze smaczniejsza.

Czy nutella dobrze komponuje się z owocami?

Okazuje się, że nutella to doskonały dodatek do owoców. Łączyć można ją zarówno z polskimi owocami sezonowymi, takimi jak truskawki czy maliny, jak i owocami egzotycznymi. Świetnie smakuje z:

  • bananami;
  • kiwi;
  • ananasem.

Wystarczy posmarować pokrojone w cząstki owoce odrobiną nutelli, aby stworzyć prosty, a jednocześnie naprawdę smaczny deser.

Czy można serwować naleśniki z nutellą?

Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna: tak! Okazuje się, że nutella świetnie zastąpi nam inne farsze do naleśników, jeśli nie mamy czasu ich przygotować, a jednocześnie mamy ochotę na naleśniki na słodko. Wystarczy placki posmarować nutellą i zwinąć w dowolny kształt, aby powstał smaczny, sycący obiad, śniadanie bądź kolacja. Takie naleśniki z nutellą można z powodzeniem zabrać do pracy bądź spakować dziecku do szkoły.

Czy łączyć nutellę z waflami ryżowymi?

Wafle ryżowe to ulubiona przekąska wszystkich dbających o dietę. Troska o sylwetkę nie oznacza jednak całkowitej rezygnacji z tego, co słodkie i smaczne. Połączenie wafli ryżowych z nutellą to świetny sposób na szybką, a jednocześnie bardzo smaczną przekąskę. Nutella ma tak wyrazisty smak, że nie trzeba na wafel nakładać jej zbyt dużo. Tym samym każdy, dla kogo liczy się waga i wygląd sylwetki może zjeść coś smacznego, jednocześnie nie obawiając się o pojawienie się nadprogramowych kilogramów.

Na podobnej zasadzie nutellę można łączyć z chrupkim pieczywem. Na takie „kanapki” można położyć krążki banana czy kiwi, urozmaicając sobie nieco posiłek. Nutella jest w tym wypadku świetną alternatywą dla masła orzechowego.

Przedstawione przez nas pomysły na to, jak i z czym jeść nutellę to jedynie niewielki wycinek tego, na co można się zdecydować. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

News Reporter