Co można sprzedać w skupie złomu?

Praktycznie w każdym domu można znaleźć metalowe odpadki czy niedziałające sprzęty, większości z nich można z łatwością pozbyć oddając do specjalnego puntu skupu. Jest to najlepsze wyjście, ponieważ pomaga zadbać o środowisko, ale również może zapewnić dodatkową gotówkę.

Jakie odpadki i sprzęty można oddać na złom?

Praktycznie każdy skup złomu jak miliomet.pl przyjmuje większość elementów wykonanych z każdego rodzaju metalu. Najczęściej do skupów trafiają:

  • niewykorzystane rury hydrauliczne;
  • zużyte aluminiowe akcesoria;
  • niepotrzebne przewody elektryczne;
  • stare, nieużywane narzędzia;
  • części samochodów lub maszyn, jak na przykład akumulatory;
  • niepotrzebne elementy rowerów;
  • niedziałające sprzęty RTV i AGD.

Warto również wiedzieć, że w wielu punktach skupu jest możliwość sprzedaży makulatury (z wyłączeniem książek), a także folii i plastikowych zakrętek od butelek.

Dlaczego warto zbierać metal?

Zebranie metalu, który można oddać na skup złomu jest zazwyczaj bardzo proste. Praktycznie w każdym domu można znaleźć metalowe odpadki, które pozostały nawet po drobnych remontach. Dzięki oddaniu wszelkiego rodzaju niepotrzebnych rur, narzędzi czy części rowerowych w domu zapanuje większy porządek, a przy okazji będzie można zyskać dodatkowe pieniądze.

Dla wielu osób ważnym aspektem jest także sama segregacja śmieci i przekazywanie ich do miejsc, w których mogą być z powodzeniem przetworzone. Stanowi to podstawę dbania o środowisko w codziennym życiu.

Które metale są najbardziej wartościowe?

Oczywiście za każdego rodzaju metale można otrzymać inną zapłatę. Każdy skup złomu wyznacza cenę, która obowiązuje za kilogram danego materiału. Najczęściej najniższe stawki obowiązują za stal, natomiast sprzedaż metali kolorowych takich jak miedź, mosiądz, cyna czy aluminium jest zdecydowanie korzystniejsza. Bardzo opłacalna jest również sprzedaż zepsutych sprzętów AGD czy RTV oraz elementów pojazdów czy maszyn.

W wielu przypadkach znajdując w domu metalowe elementy, nie mamy pewności z jakiego surowca zostały wykonane. W takich sytuacjach należy zabrać je do skupu i pozwolić obsłudze na określenie ich wartości.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *