Międzyzakładowa
Organizacja
Związkowa




ArcelorMittal Poland S.A. - Dąbrowa Górnicza






ARCHIWUM NEWSÓW



Jerzy Goiński Ponownie Przewodniczącym Solidarności



FOTO galeria


Jerzy Goiński po raz kolejny został wybrany na Przewodniczącego MOZ NSZZ "Solidarność" ArcelorMittal Poland S.A. - Dąbrowa Górnicza. Wybory przeprowadzone zostały podczas IX Międzyzakładowego Zebrania Delegatów w dniu 2 marca br..

Podczas MZD dokonano również wyboru Międzyzakładowej Komisji, Międzyzakładowej Komisji Rewizyjnej, Delegatów na Zakładowe Zebranie Koordynacyjne ZOK NSZZ "S" AMP, Delegatów na Walny Zjazd Delegatów Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność, Delegatów do Regionalnej Sekcji Hutnictwa Regionu Śląsko - Dąbrowskiego.
..,
>> WIĘCEJ >>


Porozumienie płacowe w ABC





W poniedziałek, 26 lutego br. zostało podpisane porozumienie płacowe dla pracowników spółki Ananke Business Communication wykonujących prace na rzecz Arcelormittal Poland S.A. oraz Przedsiębiorstwa Usług Kolejowych Kolprem Sp. z o. o. W wyniku porozumienia minimalna płaca zasadnicza w spółce nie będzie niższa niż 2.320 zł.

Strony uzgodniły, że od 1 lutego 2018 r. pracownikom posiadającym płace zasadnicze poniżej 2.200 zł brutto zostanie dokonane wyrównanie płac zasadniczych do kwoty 2.200 zł, a następnie każdy pracownik pozostający w zatrudnieniu na dzień 1 lutego 2018 r. otrzyma 120 zł brutto podwyżki płacy zasadniczej .., >> WIĘCEJ >>


Jest porozumienie płacowe w Sanpro Synergy





Płaca minimalna na poziomie 2.200 zł, podwyżka płacy zasadniczej o 120 zł, możliwość otrzymania podwyżki indywidualnej, a także gwarantowane nagrody w minimalnej wysokości 1.000 zł - to efekt porozumienia zawartego pomiędzy pracodawcą a stroną społeczną w Sanpro Synergy Sp. z o. o. w środę, 21 stycznia br.

Porozumienie stanowi, iż wszyscy pracownicy Sanpro Synergy wykonujący swoją pracę w imieniu Spółki na terenie ArcelorMittal Poland S.A. mający stawkę zasadniczą niższą niż 2.200 zł otrzymają z dniem 1 lutego 2018 r. wyrównanie płacy zasadniczej do poziomu 2.200 zł. Wysokość tej kwoty będzie stanowiła wynagrodzenie .., >> WIĘCEJ >>


Zwiedzanie dąbrowskiej huty





12 maja br. zorganizowano w dąbrowskim oddziale ArcelorMittal Poland S.A. Dzień Otwarty, podczas którego można było zwiedzić walcownię średnią lub dużą oraz obejrzeć film "Narodziny Stali".

Zapisy chętnych (uczestnicy muszą mieć pow. 15 r.ż.) prowadzone były od poniedziałku 23 kwietnia br. na stronie: www.narodzinystali.pl


Zwiększona ilość biletów do kina





Decyzją Prezydium MOZ NSZZ "Solidarność" ArcelorMittal Poland S.A. - Dąbrowa Górnicza podjętą w związku z dużym zainteresowaniem kuponami do kina Helios - w miesiącu lutym Solidarność dobrała kolejną pulę kuponów.

Zapraszamy osoby, które w lutym - ze względu na brak kuponów - nie miały ich możliwości nabyć. Przypominamy jednocześnie, iż Członek Związku może pobrać maksymalnie 2 kupony na dany miesiąc. Dystrybucja kuponów odbywa się w sekretariacie Związku - budynek DAMM 4, pok. 6. Odbiór osobisty.


Posiedzenie MK





Informujemy Członków Międzyzakładowej Komisji MOZ NSZZ "Solidarność" ArcelorMittal Poland S.A. - Dąbrowa Górnicza, iż kolejne posiedzenie MK odbyło się w środę 14 lutego br. o godz. 8.00 w budynku związkowym DAMM 4 pok. 119.


Jest porozumienie płacowe dla pracowników ArcelorMittal Poland S.A.



FOTO galeria


W dniu 05.02.2018r. Pracodawca i Zakładowe Organizacje Związkowe AMP S.A. - Strony ZUZP, uzgodniły i parafowały treść Porozumienia Płacowego na lata 2018 i 2019.

Najważniejsze z dokonanych uzgodnień przedstawione są poniżej.

I. Płace zasadnicze.

1. Rok 2018 - na podwyżki dla pracowników przeznaczona zostaje następująca kwota:

1) 120 PLN/pracownika - na podwyżki ogólne od dnia 1 stycznia
2018 roku, >> WIĘCEJ >>

Przeprowadzono również wybory do Regionalnej Sekcji Emerytów i Rencistów. Delegatami zostali: Andrzej Chrzanowski, Zbysław Lewiński, Ireneusz Płocha, Bogusław Wileczek.


Komisja Wydziałowa Administracji





Teresa Zaręba została Przewodniczącą Komisji Wydziałowej Administracji.

Wybory odbyły się 2 lutego 2018 r.

Do Komisji zostali wybrani: Agnieszka Białas, Leokadia Krymiec, Barbara Kucharczyk.

Na funkcję Delegata na Międzyzakładowe Zebranie Delegatów MOZ NSZZ "Solidarność" ArcelorMittal poland S.A. - Dąbrowa Górnicza na kadencję 2018-2022 wybrano: Ewa Olszańska, Bożena Jadwiga Maciejczyk oraz Teresa Zaręba.


Komisja ArcelorMittal Distribution Solution Poland Sp. z o. o.





Mirosław Grzych został Przewodniczącym Komisji ArcelorMittal Distribution Solution Poland Sp. z o. o.

Wybory odbyły się 2 lutego 2018 r.

Do Komisji wybrano następujące osoby: Marcin Doskocz i Jacek Walencik.

Delegatem na Międzyzakładowe Zebranie Delegatów MOZ NSZZ "Solidarność" ArcelorMittal poland S.A. - Dąbrowa Górnicza na kadencję 2018-2022 będzie: Mirosław Grzych.


Komisja Emerytów i Rencistów





Andrzej Chrzanowski został Przewodniczącym Komisji Emerytów i Rencistów.

Wybory zostały przeprowadzone 1 lutego 2018 r.

W skład Komisji weszli: Jan Czerw, Zenon Gradzik, Stanisław Leśniewski, Zbysław Lewiński, Alojzy Lorek, Ireneusz Płocha, Zdzisław Waleński, Bolesław Wileczek.

Delegatami na Międzyzakładowe Zebranie Delegatów MOZ NSZZ "Solidarność: ArcelorMittal Poland S.A. - Dąbrowa Górnicza na kadencję 2018 - 2022 zostali: Andrzej Chrzanowski, Jan Czajkowski, Jan Czerw, Zenon Gradzik, Andrzej Jonkisz, Zbysław Lewiński, Alojzy Lorek, Adam Oczkowski, Ireneusz Płocha, Zofia Płocha.

Komisja ArcelorMittal Business Centre of Excellence Group Sp. z o. o.





Elżbieta Jędrusik została Przewodniczącą Spółki ArcelorMittal Business Centre of Excellence Group Sp. z o. o.

Wybory odbyły się 1 lutego 2018 r.

Do Komisji wybrane zostały: Folwarczny Ewa i Gorczyczyńska Urszula.

Funkcję Delegata na Międzyzakładowe Zebranie Delegatów MOZ NSZZ "Solidarność" ArcelorMittal Poland S.A. - Dąbrowa Górnicza w kadencji 2018-2022 pełnić będzie Elżbieta Jędrusik.


Międzyzakładowe Zebranie Delegatów



Informujemy Delegatów na Międzyzakładowe Zebranie Delegatów MOZ NSZZ "Solidarność" ArcelorMittal Poland S.A. - Dąbrowa Górnicza, iż zebranie odbędzie się 2 marca 2018 r. w siedzibie Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ "Solidarność" (Katowice, ul. Floriana 7) o godz. 800.

Solidarność organizuje dojazd na zebranie spod budynku związkowego DAMM 4 o godz. 700.

Jednocześnie informujemy, iż Delegaci, którzy zamierzają kandydować w wyborach:

- na Przewodniczącego Komisji MOZ NSZZ "Solidarność" ArcelorMittal Poland S.A. - Dąbrowa Górnicza;
- na Członka Międzyzakładowej Komisji;
- na Członka Międzyzakładowej Komisji Rewizyjnej;
- na funkcję Delegata na Zakładowe Zebranie Koordynacyjne ZOK NSZZ "Solidarność" ArcelorMittal Poland S.A.;
- na funkcję Delegata na Walne Zebranie Delegatów Regionu i sekcji branżowych;

zobowiązani są do wypełnienia ankiet osobowych (zgodnie z decyzją Komisji Krajowej oraz Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność"). W przypadku kandydowanie na więcej niż jedną funkcję - należy wypełnić odpowiednio większą ilość ankiet lub posiadać potwierdzoną "za zgodność z oryginałem" przez Regionalną Komisję Wyborczą kopię.

Ankiety
dostępne są w sekretariacie Związku.


Komisja ArcelorMittal Service Group Sp. z o. o.





Zdzisław Sobieraj został Przewodniczącym Komisji ArcelorMittal Service Group Sp. z o. o.

Wybory przeprowadzone zostały 30 stycznia 2018 r.

Do Komisji zostali wybrani: Chabior Dariusz, Kochanowski Sławomir, Łuba Monika, Śpiewak Jacek.

Delegatami na Międzyzakładowe Zebranie Delegatów MOZ NSZZ "Solidarność" ArcelorMittal Poland S.A. - Dąbrowa Górnicza na kadencję 2018 - 2022 zostali: Chabior Dariusz, Jabłoński Karol, Kochanowski Sławomir, Łuba Monika, Sobieraj Zdzisław, Śpiewak Jacek.


Wzrost dodatków w Sanpro Synergy





Aneks do Regulaminu Wynagradzania w Sanpro Synergy Sp. z o. o. z mocą obowiązującą od 1 stycznia 2018 r. został uzgodniony w poniedziałek, 29 stycznia 2018 r.

Zakłada on wzrost dla pracowników branży hutniczej pracujących na zmiany w systemie czterobrygadowym lub w równoważnym systemie czasu pracy dodatku zmianowego do wysokości 5,75 zł brutto za każdą godzinę pracy w normatywnym (kodeksowym) czasie pracy oraz wzrost dodatku za pracę w porze nocnej do wysokości 3,72 zł brutto za każdą godzinę.


Komisja Alkat Sp. z o. o.





Mariusz Wolny został Przewodniczącym Komisji Alkat Sp. z o. o.

Wybory odbyły się 26 stycznia 2018 r.

Do Komisji wybrani zostali: Rafał Koszowski, Tomasz Tabor.

Delegatem na Międzyzakładowe Zebranie Delegatów MOZ NSZZ "Solidarność" ArcelorMittal Poland S.A. - Dąbrowa Górnicza na kadencję 2018 - 2022 jest Mariusz Wolny.


Komisja Wipro Poland Sp. z o. o.





Monika Pasierbek-Oljasz została Przewodniczącą Komisji Wipro Poland Sp. z o. o.

Wybory przeprowadzono 26 stycznia 2018 r.

Do Komisji wybrani zostali: Aleksandra Jachymczyk, Diana Jurusik.

Funkcję Delegata na Międzyzakładowe Zebranie Delegatów MOZ NSZZ "Solidarność" ArcelorMittal Poland S.A. - Dąbrowa Górnicza w kadencji 2018 - 2022 pełnić będzie Monika Pasierbek-Oljasz.


Komisja Wydziałowa Zakład Stalownia





Robert Dębiec został Przewodniczącym Komisji Wydziałowej Zakład Stalownia.

Wybory zostały przeprowadzone 25 stycznia 2018 r.

W Komisji Wydziałowej są: Józef Bobowski, Zenon Koścień, Roman Kuliński, Waldemar Sikora, Marcin Walczak, Artur Woźniak.

Delegatami na Międzyzakładowe Zebranie Delegatów MOZ NSZZ "Solidarność" ArcelorMittal Poland S.A. - Dąbrowa Górnicza na kadencję 2018 - 2022 zostali: Józef Bobowski, Robert Dębiec, Zenon Koścień, Marian Kowalik, Roman Kuliński, Mirosław Nowak, Waldemar Sikora, Marcin Walczak, Artur Woźniak i Jacek Wypych.


Komisja Wydziałowa Zakład Walcownia Średnia





Janusz Maciążek został Przewodniczącym Komisji Wydziałowej Zakład Walcownia Średnia.

Janusz Maciążek został Przewodniczącym Komisji Wydziałowej Zakład Walcownia Średnia.

Wybory zostały przeprowadzone 24 stycznia 2018r.

Do Komisji Wydziałowej wybrano osoby: Jacek Bąkowski, Zbigniew Bigaj, Mariusz Hutniczak, Jacek Jankowiak, Artur Pawlusiński.

Delegatami na Międzyzakładowe Zebranie Delegatów MOZ NSZZ "Solidarność" ArcelorMittal Poland S.A. - Dąbrowa Górnicza na kadencję 2018 - 2022 zostali: Jacek Bąkowski, Zbigniew Bigaj, Jan Duda, Mariusz Hutniczak, Janusz Maciążek, Artur Pawlusiński, Stanisław Szrek.


Komisja ZE ZEN Sp. z o. o.





Jarosław Maj został Przewodniczącym Komisji ZE ZEN Sp. z o. o.

Wybory zostały przeprowadzone 23 stycznia 2018 r.

W skład Komisji Spółki powołania zostali: Zbigniew Dratwiński i Krystian Pawełczyk.

Funkcję Delegata na Międzyzakładowe Zebranie Delegatów MOZ NSZZ "Solidarność" ArcelorMittal Poland S.A. w kadencji 2018 - 2022 pełni Jarosław Maj.


Komisja Wydziałowa Zakład Walcownia Duża





Mariusz Pietruszka został Przewodniczącym Komisji Wydziałowej Zakład Walcownia Duża.

Wybory odbyły się 22 stycznia 2018 r.

W skład Komisji Wydziałowej zostali wybrani: Ciborowski Grzegorz, Czyżycki Robert, Foltynowicz Tomasz, Haniewicz Mirosława, Kozłowski Krzysztof i Węgrzyniak Krzysztof.

Delegatami na Międzyzakładowe Zebranie Delegatów MOZ NSZZ "Solidarność" ArcelorMittal Poland S.A. - Dąbrowa Górnicza na kadencję 2018 - 2022 zostali: Białowąs Sławomir, Borkowski Daniel, Ciborowski Grzegorz, Czyżycki Robert, Foltynowicz Tomasz, Kozłowski Krzysztof, Lewandowska Alina, Pietruszka Mariusz, Solecka Regina, Węgrzyniak Krzysztof oraz Wieruchowska Beata.


Komisja Wydziałowa Zakład Wielkie Piece





Roman Świątkowski został Przewodniczącym Komisji Wydziałowej Zakład Wielkie Piece.

Wybory odbyły się 22 stycznia 2018 r.

Do składu Komisji Wydziałowej wybrani zostali: Dariusz Chmiel, Paweł Dylowski, Andrzej Marzec, Rafał Niemiec, Grzegorz Sioła i Michał Zawadzki.

Funkcję Delegata na Międzyzakładowe Zebranie Delegatów MOZ NSZZ "Solidarność" ArcelorMittal Poland S.A. - Dąbrowa Górnicza w kadencji 2018 - 2022 będą pełnić: Dariusz Chmiel, Paweł Dylowski, Andrzej Marzec, Rafał Niemiec, Grzegorz Sioła, Dariusz Szypczyński, Roman Świątkowski oraz Michał Zawadzki.


Delegaci w spółce Maritex2 wybrani.





W wyniku II tury wyborów (po dogrywce) na Delegata na Międzyzakładowe Zebranie Delegatów MOZ NSZZ "Solidarność" ArcelorMittal Poland S.A. - Dąbrowa Górnicza w Komisji Maritex2 Sp. z o. o. wybrani zostali:

Zbigniew Wilczek i Stanisław Kuśnierz

II tura wyborów odbyła się 19 stycznia 2018 r..


Komisja Wydziałowa Biura Utrzymania Ruchu, Informatyki i GM.





Włodzimierz Rebeta został Przewodniczącym Komisji Wydziałowej Biura Utrzymania Ruchu, Informatyki i GM.

Wybory zostały przeprowadzone 18 stycznia 2018 r.

W skład Komisji Wydziałowej zostali wybrani: Dudała Janusz, Majchrzak Lech, Ufnalski Robert i Woźniak Janusz.

Delegatami na Międzyzakładowe Zebranie Delegatów MOZ NSZZ "Solidarność" ArcelorMittal Poland S.A. - Dąbrowa Górnicza w kadencji 2018 - 2022 zostali: Dudała Janusz, Majchrzak Lech, Rebeta Włodzimierz, Ufnalski Robert, Woźniak Janusz.


Komisja Wydziałowa Zakład Energetyczny PED





Piotr Makieła został Przewodniczącym Komisji Zakład Energetyczny PED.

Wybory zostały przeprowadzone 17 stycznia br.

Do składu Komisji zostali wybrani: Władysława Bembenek, Marek Leks, Marek Pawlicki, Dorota Warmuz.

Funkcję Delegata na Międzyzakładowe Zebranie Delegatów MOZ NSZZ "Solidarność" ArcelorMittal Poland S.A. - Dąbrowa Górnicza w kadencji 2018-2022 będą pełnić: Władysława Bembenek, Marek Leks oraz Piotr Makieła.


Komisja PUK Kolprem Sp. z o. o.





Piotr Opler został Przewodniczącym Komisji PUK Kolprem
Sp. z o. o.

Wybory odbyły się 17 stycznia 2018 r.

Do Komisji Spółki wybrani zostali: Andrzej Gościńczyk, Zbigniew Olewiński, Marek Przewoźny, Aneta Sykta, Artur Zawiązalec i Krzysztof Ziomek

Delegatami na Międzyzakładowe Zebranie Delegatów MOZ NSZZ "Solidarność" ArcelorMittal Poland S.A. - Dąbrowa Górnicza w kadencji 2018-2022 będą: Andrzej Cembrzyński, Arkadiusz Dulik, Andrzej Gościńczyk, Krzysztof Janus, Zbigniew Olewiński oraz Piotr Opler.


Waloryzacja dodatków w AMP





Od 1 stycznia 2018r. zmianowy dodatek kwotowy wynosi 5,75 zł. za każdą godzinę pracy w czterobrygadowej organizacji czasu pracy w normatywnym (kodeksowym) czasie pracy.

Dodatek za pracę w nocy wynosi 3,72 zł. za każdą godzinę pracy w porze nocnej, tj. w godz. od 22.00-6.00.


Komisja Wydziałowa Biura Jakości i Rozwoju Produktu





Jadwiga Szewczyk została Przewodniczącą Komisji Wydziałowej Biura Jakości i Rozwoju Produktu.

Wybory odbyły się 16 stycznia 2018 r.

W skład Komisji wydziałowej weszli: Jacek Chaberko, Jacek Czworowski, Damian Jędruch, Piotr Kiełb, Teresa Krzemieniecka, Robert Matuszewski.

Delegatami na Międzyzakładowe Zebranie Delegatów MOZ NSZZ "Solidarność" ArcelorMittal Poland S.A. - Dąbrowa Górnicza zostali: Jarosław Czworowski, Damian Jędruch, Jadwiga Szewczyk.


Komisja Maritex2 Sp. z o. o.





Marek Szendzielorz został Przewodniczącym Komisji Maritex2 Sp. z o. o.

Wybory przeprowadzone zostały w terminie 12 stycznia br.

Do Komisji Spółki wybrani zostali: Józef Wysocki, Tomasz Czapla, Stanisław Kuśnierz, Zbigniew Wilczek, Ryszard Błaszczyk.

Delegatami na Międzyzakładowe Zebranie Delegatów zostali: Marek Szendzielorz, Józef Wysocki.

Przy wyborze Delegatów na Międzyzakładowe Zebranie Delegatów MOZ NSZZ "Solidarność" ArcelorMittal Poland S.A. - Dąbrowa Górnicza, w związku z nieuzyskaniem wymaganej ilości głosów, nieobsadzone zostały 2 miejsca mandatowe. W związku z powyższym Komisja Wyborcza wyznaczyła II turę wyborów na dzień 19 stycznia br. w godz. 5.00 - 14.30 wskazując kandydatów spełniających wymagania Ordynacji Wyborczej NSZZ "Solidarność":

. Kuśnierz Stanisław
. Błaszczyk Ryszard
. Wilczek Zbigniew
. Czapla Tomasz



Komisja Przedsiębiorstwa Usług Wodociągowych HKW Sp. z o. o.





Adam Woszczyk został Przewodniczącym Komisji Przedsiębiorstwa Usług Wodociągowych HKW Sp. z o. o.

Wybory zostały przeprowadzone 11 stycznia 2018 r.

Do Komisji Spółki wybrani zostali: Aneta Nowacka oraz Mieczysław Tylko.

Funkcję Delegata na Międzyzakładowe Zebranie Delegatów MOZ NSZZ "Solidarność" ArcelorMittal Poland S.A. - Dąbrowa Górnicza w kadencji 2018-2022 pełnić będzie Adam Woszczyk.


Komisja Consensus Company Sp. z o. o. Sp. k.





Jan Duch został Przewodniczącym Komisji Consensus Company Sp. z o. o. Sp. k.

Wybory odbyły się 10 stycznia 2018r.

Do Komisji Spółki wybrani zostali: Justyna Karpowicz, Danuta Rajkowska, Robert Rajkowski i Walter Staszewski

Funkcję Delegata na Międzyzakładowe Zebranie Delegatów MOZ NSZZ "Solidarność" ArcelorMittal Poland S.A. - Dąbrowa Górnicza w kadencji 2018-2022 pełnić będą: Jan Duch, Robert Rajkowski oraz Walter Staszewski.

Komisja Wydziałowa Tokarnia Walców





Jakub Słomczyński został Przewodniczącym Komisji Wydziałowej Tokarnia Walców.

Wybory przeprowadzono 19 grudnia 2017 r.

W skład Komisji powołani zostali: Roman Gawron, Andrzej Lech, Grzegorz Szymański, Robert Winkler, Marcin Zawiliński.

Delegatami na Międzyzakładowe Zebranie Delegatów MOZ NSZZ "Solidarność" ArcelorMittal Poland S.A. - Dąbrowa Górnicza zostali: Jerzy Goiński, Andrzej Lech, Jakub Słomczyński, Grzegorz Szymański.


Komisja Unimed Sp. z o. o. i Unidrux Sp. z o. o.





Karolina Konwińska została Przewodniczącą Komisji Unimed Sp. z o. o. i Unidrux Sp. z o. o.

Wybory odbyły się 15 grudnia 2017r.

Do składu Komisji wydziałowej Członkowie wybrali Małgorzatę Rejowską oraz Ilonę Urantówkę-Warmuz.

Funkcję Delegata na Międzyzakładowe Zebranie Delegatów MOZ NSZZ "Solidarność" ArcelorMittal Poland S.A. - Dąbrowa Górnicza w kadencji 2018-2022 pełnić będą: Karolina Konwińska i Ilona Urantówka-Warmuz.







Na tych stronach mogą być użyte skrypty zapisujące niektóre dane w postaci plików cookies (reklamy, sondy, statystyki itp). Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na umieszczanie tych plików w Twoim komputerze. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies się zapisywały, wystarczy zablokować je w Twojej przeglądarce internetowej.

(C) 2007-2018 - Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ "Solidarność" ArcelorMittal Poland S.A. - Dąbrowa Górnicza
- wszystkie prawa zastrzeżone - redakcja
e-mail -